FAQ

14. 11. 2014

Podívejte se na seznam nejčastěji kladených otázek, které se týkají aplikace TiO2 a vlivu na okolní prostředí.

Je pravda, že při aplikaci TiO2 elektrostatickou postřikovou jednotkou není potřeba v místnosti nic stěhovat či přikrývat ?

Ano. Při samotné aplikaci opravdu není potřeb nic stěhovat či přikrývat. Postřiková jednotka díky svým neobyčejným vlastnostem zaručuje absolutní čistotu a přímou fixaci na aplikovanou plochu.

Na jaké povrchy se aplikace TiO2 používá?

Na všechny. Laboratorní měření a potvrzování účinnosti byly provedeny na omítkové stěny, nere-zové povrchy, povrchy z PVC, dřeva, skla, textilní, apod.

Je TiO2 ( oxid titaničitý )nebezpečný pro lidi?

TiO2 vůbec není nebezpečný ani nijak škodlivý. Ve světě neexistuje žádná relevantní studie, která by bezpečnost TiO2 v koloidním roztoku zpochybňovala. Oxid titaničitý doma běžně užíváme např. v zubních pastách, opalovacích krémech, apod.

Je cítit zápach po aplikovaní suspenze GENS NANO STERILE?

Ne, žádný zápach se neprodukuje. Naopak po spuštění fotokatalycké reakce, která vyvolává SAMOČISTÍCÍ EFEKT, začnou být přítomné, nežádoucí pachy likvidovány.

Proč má GENS NANO STERILE sterilizační a antimikrobiální účinky?

Je to díky mimořádným vlastnostem oxidu titaničitého v nano rozměrech ( menší než 10 nm ) a jeho spojení se světlem. Při tomto spojení se spouští samovolně tzv. fotokatylycká mineralizace, při které dochází k okamžité a stálé likvidaci bakterií, plísní, alergenů, těkavých látek a také zápachu a mikroprachu.

Pomůže GENS NANO STERILE astmatikum a alergikum?

Ano, pokud jsou příčinou dráždivé látky v ovzduší interiéru ( aldehydy z plastů, viry, organické látky, roztoče, spory plísní, apod. )

Nepoškodí nástřik barevné nátěry na stěnách?

Ne. Po zaschnutí vznikne extrémně tenky fotokatalycký EcoAktivní film, který mimo čištění ovzduší zpevní podklad. Životnost omítky / barvy se zvýšuje až 2x.

Je možné s GENS NANO STERILE snížit nemocnost např. ve předškolních, školních zařízení a jiných zařízeních s větším seskupení osob?

Laboratorní testy akreditovaných labortoří dokazují, že osvětlená plocha ošetřená suspenzi na bázi TiO2 velmi účinně likviduje bakterie a viry. Díky tomu se nemocnost snižuje nejen v předškolních, školních zařízení, domovech pro seniory, azylových domech ale prakticky ve všech profesích jako jsou úřady, soc. zřízení, zdravotnická zařízení, prostředky hromadné dopravy, potravinářský průmysl, automotive, apod.

Zpět